Kochanie, ratujmy nasze dzieci

eksperci

Agnieszka Piskała

Agnieszka Piskała

Autorka wielu artykułów na temat żywienia publikowanych w tytułach prasy kobiecej i parentingowej. Współautorka (razem z Pauliną Smaszcz-Kurzajewską) książki „Mama i tata to my”, na łamach której obala wiele żywieniowych mitów. Uczestniczka, w roli prelegenta, szeregu konferencji poświęconych żywieniu i zdrowiu człowieka w całej Polsce.

Zdrowie i racjonalne odżywianie to nie tylko jej zawód, ale też pasja. Uzależniona od antyoksydantów w postaci herbaty i kawy oraz od wieczornych transcendentalnych rozmów o życiu z synem Jankiem. Uwielbia książki Milana Kundery, muzykę Boba Marleya i tort czekoladowy Pischingera.

Malwina Dmowska

Malwina Dmowska

Obecnie w trakcie ubiegania się o Certyfikat Psychoterapeuty IGAR oraz Certyfikat Analityka Grupowego. Dyplomowany instruktor sportu (uprawnienia wydane przez Ministra Sportu w 2006 r.).

Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. podczas pracy z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania na Oddziale Dziennym Szpitala Nowowiejskiego. Ponad dziesięcioletnia praca z klientami o różnorodnych potrzebach i możliwościach pozwoliła jej z kolei na zdobycie wszechstronnego doświadczenia trenerskiego. Wspólnie wyznaczone cele realizowała pracując m.in. z osobami po 60. roku życia, kobietami w ciąży, młodzieżą, osobami chcącymi schudnąć lub zbudować masę mięśniową.

Obecnie prowadzi terapię indywidualną i grupową w podejściu psychodynamicznym. Pracuje z osobami zmagającymi się z anoreksją, bulimią, kompulsywnym objadaniem się, przeżywającymi trudności w relacjach, lęki i przechodzącymi kryzysy osobiste, a także z każdym kto zwyczajnie pragnie podnieść jakość swojego życia. Układa plany żywieniowe dostosowane do stylu życia i potrzeb swoich klientów. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty dla korporacji z szeroko rozumianej psychodietetyki, a jako trener wspiera i motywuje osoby chcące zadbać o swoje ciało i zmienić nawyki jedzeniowe.

Prywatnie entuzjastka biegania, od dawna zafascynowana wpływem psychiki na ciało.

Marta Szkupińska

Marta Szkupińska

Doświadczenie zdobywała w Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie oraz na Oddziale Endokrynologii i Pediatrii w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym Litewska. W ciągu trzyletniej pracy w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” odpowiadała za diety podstawowe oraz lecznicze małych pacjentów szpitala. Prowadziła również liczne warsztaty i szkolenia, np. z dietetyki na kursie przygotowującym do specjalizacji pediatrycznej dla pielęgniarek, udzielała konsultacji w ramach ogólnopolskiego programu „Mądre żywienie zdrowe pokolenie”, niejednokrotnie występowała jako ekspert dietetyki w telewizji i prasie.

Od trzech lat wspiera uczestników Programu PoZdro! przeprowadzając konsultacje dietetyczne oraz prowadząc warsztaty z zakresu podstaw zdrowego żywienia.

Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci.

Joanna Różańska

Joanna Różańska

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi cierpiącymi na nadwagę lub otyłość. Wnosząc pasję i radość z uprawiania sportu, wspomaga uczestników programu do ciężkiej pracy i zwiększania świadomości o potrzebie uprawiania aktywności fizycznej. Od dziecka ma kontakt ze sportem. Nadruchliwa jako dziecko imała się wszelkich dyscyplin sportowych: koszykówki, siatkówki, lekkiej atletyki, rowerów MTB, której fanką pozostaje do dzisiaj, poprzez łyżwy, rolki, wspinaczkę, na kickboxingu kończąc. Nie ma dla niej sportu nie do uprawiania. Po czasie odnalazła swoje miejsce w ringu i na macie. Uwielbiana przez swoich wychowanków w przedszkolu, od najmłodszych lat daje doskonały przykład na to, że ze sportem przez całe życie można być za pan brat.

Monika Lech

Monika Lech

Dr n. med. Monika Lech doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. jako Kierownik Poradni Diabetologicznej, Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, Ordynator Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Wołominie czy też Katedrze i Klinice Pediatrii i Nefrologii Akademii Medycznej w Warszawie. Wykładowca na kursach dla lekarzy specjalizujących się w diabetologii i pediatrii. Uczestniczka międzynarodowych badań klinicznych dotyczących m.in. cukrzycy. Członek Rady Konsultacyjnej Programu PoZdro! Fundacji Medicover.

Joanna Brzezińska

Joanna Brzezińska

W 2011 odbyła staż w Weight Management Service w St Columcille’s Hospital w Irladnii pracując w interdyscyplinarnym zespole składającym się z lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów oraz psychologów. Poza pracą z pacjentami prowadziła tam też badania dotyczące psychologicznych przyczyn objadania się. Od 2014 roku związana z programem PoZdro!, w którym przede wszystkim pracuje indywidualnie z rodzinami. Prowadzi szkolenia we wszystkich miastach, w których działa program, jest też współautorką rozdziału „Zdaniem Psychologa” w „Poradniku PoZdro!”. Bazuje na doświadczeniu w pracy z osobami zmieniającymi nawyki, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz badaniach naukowych, przede wszystkim z zakresu psychologii zdrowia oraz promocji zdrowia i profilaktyki. Pracuje również w przychodni Medicover oraz gabinecie prywatnym.